İndirimli Sünnet Kampanyası

%20 İndirimli Sünnet Kampanyası çocuklarımız için gerekli hijyeni sağlayarak çocuklarımızın sünnet süreçlerini daha kolay bir şekilde atlatmasına yardımcı oluyoruz.
Bebek ve çocuk sünnetinde en sağlıklı cerrahi sünettir..

Sünnet Neden Yapılmalıdır ?

Cinsel problemleri, penisin vakitsiz sertleşmesini (priapizm), aşırı mastürbasyonu, cinsel yolla bulaşan hastalıkları, epilepsiyi, alt ıslatma ve gece terörü gibi durumlar için koruyucu olduğundan dolayı sünneti yapılmalıdır.

Sünneti Kime Yaptırmalıyız ?

Sünnet yaptırmayı kararlaştırdığınız takdirde en önemli konu sünneti yapacak kişinin üroloji doktoru olmasına dikkat etmelisiniz!

Sünnet Aşamaları

  • İğne acısız uyuşma: Lokal anestezi yapıldığından sünnet işlemi sırasında çocuk ağrı duymamıştır, sadece dokunma hissini algıladığından psikolojik korkusu nedeniyle ağlamış olabilir.
  • Kendiliğinden eriyen sütur (Kendiliğinden eriyen dikiş)
  • Sünnetten 24 saat sonra ılık suya oturtarak ya da banyo yaptırarak yada kendiniz sargıyı direkt olarak çıkartabilirsiniz. Sargıyı çıkarmaktan korkmayınız, endişelenmeyiniz, günlük ılık su pansumanı yada banyo yapılması iyi gelir.
  • Sargı bezini boyayan minik kanamaların bir önemi yoktur, ancak sızıntı şeklinde akarak devam eden bir kanama varsa hekiminize başvurunuz.
  • Kilolu çocuklarda ya da pubal yağlanmanın fazla olması nedeniyle pipi içeri kaçabilir ve sargı erken düşebilir, endişelenmeyin.
  • Pipi içeri kaçıyorsa bir hafta boyunca yara iyileşmesi sağlanıncaya kadar her gün dışarı çıkarılmalıdır, aksi halde ikinci ve gereksiz işlem yapmak gerekecektir.
  • Pubal yağlanma nedeniyle içeri kaçan pipiler de sünnet derisi az kesilmiş gibi görüntü verir. Endişelenmeyiniz, ergenlik döneminde pipi dışarı çıkacağından derisi yerine oturmuş olacaktır.
  • Üzerini giyebilir, her şey yiyip içebilir, tuvalete gidebilir, yürüyebilir, bir gün sonra banyo yapabilir.
  • Çocuklara normal davranışlar sergileyelim, aman acır, kanar, yürüme,tuvalete gitme, az ye, elbise giyme gibi endişe ve korku uyandırıcı tavsiyelerden ziyade,“Dikkatli ol ancak yürüyebilir, tuvalete gidebilir, banyo yapabilirsin” gibi cesaretlendirici ve rahatlatıcı önerilerde bulunmak anlamlı olacaktır.

Sünnet Tedavisi

En sık görülen erken yan etkiler hafif ve tedavi edilebilir olmaktadır. Bu yan etkiler: ağrı, kanama, şişliktir.

Üroloji doktorunuzun verdiği ilaçları ve uygulamaları sırasıyla yaptığınız takdirde kısa sürede ağrı,kanama ve şişlik geçecektir.

Sünnet yaptırdıktan sonra tedirgin olduğunuz her konuda bilgi almak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz

Keçiören Halk Sağlık Kabini

Özel Keçiören Halk Sağlığı