Serum Tedavisi

Serum Takma

Hizmet Açıklaması:

Serum takma tedavinin damar yolundan uygulanma şeklidir. Genellikle ishal, kusma ve acil su kaybı olan hastalara serum tedavisi uygulanır. Bazen hastanın birkaç ilacı aynı anda alması gerekir, bunları serumun içine katarak bu şekilde verilir. Kemoterapi alan hastalarda ilacı bu şekilde alır.Bu son derece hijyenik bir uygulamadır.

Vücuttaki sıvıların dengeli dağılımı hemostazis (iç denge) ile korunur. Birçok neden veya hastalık bu dengeyi bozabilir. Bu dengenin bozulmaması, bozulduğunda kayıpların giderilmesi veya hastalıkları tedavi etmek için İntravenöz sıvı infüzyonu (Serum Tedavisi) uygulanmalıdır. İlacın veya sıvının direkt kan dolaşımına verilmesi bu sebeple etkisinin ve emiliminin hızlı başlaması en büyük avantajıdır.

Serum Tedavisi Kime Uygulanmalıdır ?

Serum takma enfeksiyon sonrası uygulanabilen antibiyotik tedavisi sırasında, kemoterapi tedavilerinde, metabolizma bozulmalarında, beslenme ya da bağırsak rahatsızlıklarında serumla tedavi uygulanabilir.İlaç veya sıvı tedavisine ihtiyaç duyan hastalarımıza doktor tarafından reçete edilen her türlü serumun tedavisi kabinimizde veya dilerseniz kendi evinizde tecrübeli uzman ekibimiz tarafından takılmaktadır.

Evde Serum Tedavisi Hizmeti

Evde Serumla Tedavi; Serumlar, vücuttaki enfeksiyonu kısa sürede dışarı atmanızı sağlar.
Evde Serumla Tedavi hizmeti son derece steril bir ortamda ve hijyenik şekilde yapılmalıdır. Şişe ya da torba şeklinde olan serumlar duruma göre tercih edilebilir.
Hastaların en rahat oldukları ortamda bulunmaları ve zaman kaybı yaşamamaları açısından da büyük avantaja sahiptir.

Serum Tedavi Hizmeti Amacı

Serumlar çeşitli hastalıkların tedavisinde ilaç gibi kullanılır. Bu, kandaki antikor denilen maddelerin hastalıklara karşı çarpışması esasına dayanır.
Evde Serum diğer bütün tedavilerden farklı olarak içinde birçok rahatsızlığa karşı etken madde bulundurabilir. Örneğin; soğuk algınlığına karşı hazırlanan serumda hem ateş düşürücü ilaçlar bulunurken aynı zamanda hastalığın çabucak iyileşmesi için vitaminler bulunabilir.

Evde Serum Hizmeti

Bugün halkımızın serumla aşıyı aynı görmesi yanlıştır;
Aşılar, vücuda verilen kuvveti azaltılmış mikroplar, ya da toksinlerdir. Bu zayıf mikroplar vücuda girince kanda antikorlar meydana gelir.

Antikor vücuda giren mikropları yok etmek için vücudun oluşturduğu bir maddedir.
Bu sayede o hastalığa karşı bağışıklık kazanılır.
Serumun yararı ise başka bir uzviyetin meydana getirdiği antikorların insan vücuduna aktarılmasıdır.

Ağızdan besi alamayan veya alabilecek durumda olmayan hastalara vitamin ve besin takviyesi için kullanılırken hastalığın vücuttan atılması için gereken ilaçları hızlı yoldan vermenin de bir yoludur.

Özel Keçiören Halk Sağlığı Hizmetlerimiz

Özel Keçiören Halk Sağlığı İnstagram

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.