Blog

Kontrollü Solunumun Yararları

Kontrollü solunumun stresi azalttığı, kişinin kendisi ve çevresi ile olan farkındalığını artırdığı ve hatta bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülmektedir. Yogiler tarafından kullanılan bu çok eski yöntemin yararları son yıllarda bilimsel olarak da gösterilmiştir. Solunum egzersizleri anksiyete, uykusuzluk, post travmatik stres sendromu, depresyon ve dikkat dağınıklığı gibi yakınmaları azaltmaktadır. Solunum şeklini bilinçli olarak değiştirmek beyine sinir siteminin parasempatik kısmını aktive etmesi uyarısını göndermekte, parasempatik sinir sistemi de bunun sonucunda kalp hızını düşürmekte ve kişiyi sakinleştirmekte ve stres hormonlarını salgılatan sempatik sinir sistemi etkisini baskılamaktadır.

Devamını Oku
Sünnet Kampanya

İndirimli Sünnet Kampanyası

%20 İndirimli Sünnet Kampanyası çocuklarımız için gerekli hijyeni sağlayarak çocuklarımızın sünnet süreçlerini daha kolay bir şekilde atlatmasına yardımcı oluyoruz. Bebek ve çocuk sünnetinde en sağlıklı cerrahi sünettir..

Sünnet Neden Yapılmalıdır ?

Cinsel problemleri, penisin vakitsiz sertleşmesini (priapizm), aşırı mastürbasyonu, cinsel yolla bulaşan hastalıkları, epilepsiyi, alt ıslatma ve gece terörü gibi durumlar için koruyucu olduğundan dolayı sünneti yapılmalıdır.

Sünneti Kime Yaptırmalıyız ?

Sünnet yaptırmayı kararlaştırdığınız takdirde en önemli konu sünneti yapacak kişinin üroloji doktoru olmasına dikkat etmelisiniz!

Sünnet Aşamaları

İğne acısız uyuşma: Lokal anestezi yapıldığından sünnet işlemi sırasında çocuk ağrı duymamıştır, sadece dokunma hissini algıladığından psikolojik

Devamını Oku