Yaşlı Bakım ve Evde Yaşlı Bakımı

Hasta Bakımı ve Takibi ,Evde yaşlı bakım

Hizmet Açıklaması:

Yaşlı bakımı ve Evde Yaşlı Bakımı, genellikle bakıma muhtaç yaşlıların günlük yaşamlarındaki ihtiyaçlarını karşılayamadığı durumlarda bakım desteği sunulmasını kapsayan hizmetlerin bütünüdür.Nitekim yaşlılara yapılacak bakımda yaşlıların tıpkı bir bebek gibi her türlü ihtiyacının karşılanması gereken durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Yaşlı Bakım ve Evde Yaşlı Bakım AMACI

Yaşlı bakımı ve Evde Yaşlı Bakımı hizmetinde sabır ve şefkat duygularının ön planda olması gereklidir zira bakımı yapacak kimsenin sabırsız ve aceleci olması kötü sonuçlar doğmasına sebep olabilmektedir.
Evde Yaşlı Bakımı kalkamayan yaşlı bakımına ihtiyacı olan hastalara eve gidilerek yerinde hemşirelik hizmeti vermekteyiz.
Yaşlı Bakımı hizmeti gerçekleştiren Hemşire veya Hasta Bakıcı aşağıda bulunan tüm maddeleri sırasıyla hastaya uygulamaktadır.

 • Hastanın tedavisi,
 • Genel temizliği,
 • Egzersizleri,
 • Psikolojik Eğitim ve Yardım,
 • Beslenmesi
 • Ağızdan ilaçlarının takibi.

Evde Yaşlı Bakım hizmeti hastanın günde kaç saat ihtiyacı varsa o kadar hasta yanında kalarak Yaşlı bakımı hizmeti veriyoruz. Hastanın yaşı cinsiyeti ya da genel durumu ne olursa olsun bizim için problem değildir. Biz her kesime hizmet veriyoruz.

Yaşlı Bakımı ve Evde Yaşlı Bakım Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Yaşlı Bakım benzersiz kişisel bakımıyla evde güvende, merkezde ev rahatlığında hissedeceksiniz. Bizlere kapınızı açtığınız andan itibaren özel bir yerde olduğunuzu biliyorsunuz. Eğitimli, sertifikalı bakım görevlileri ve hemşire personelimizle her zaman size birkaç adım ötede tam zamanlı destek veriyoruz.

YAŞLI BAKIMI VE EVDE YAŞLI BAKIMI TEKNİKERİ

Evde Yaşlı Bakımcının görev maddeleri;

 • Yaşamsal faaliyetlerin en önemli unsurlarından bir tanesi olan yemek yeme ihtiyacını karşılayamayan yaşlıların beslenmesine yardımcı olmak yaşlı bakım bölümü mezunlarının temel görevidir.
 • Yaşlıların vücut temizliğine yardımcı olmak veya vücut temizliğini yapmak da bu görevler arasındadır çünkü banyo vb. alanlar oldukça kaygan ve yaşlılar için tehlikeli alanlardır. Burada yaşanacak kazalar istenmeyen sonuçlar doğurabilecektir.
 • Yaşlıların genel olarak yatarak vakit geçirdikleri hesaba katıldığında yatak ve çarşafların daha sık kirlendiği gözden kaçırılmaması gereken bir gerçektir. Bu bağlamda en önemli görevlerinden bir tanesi de yatak ve çarşaf temizliğini sağlamaktır.
 • Yaşlı bakım teknikeri direktif aldığı doktorun taleplerini yerine getirmektir. Bu taleplerin genel olarak yaşlılara yapılacak pansumanın takibi ve yenilenmesi, sonda takılması veya takılı olan sondanın çıkartılması, yaşlıların ilaçlarının gününde ve saatinde yaşlıya verilmesi, gerekli enjeksiyonların doğru bir şekilde ve zamanında yapılmasıdır.
 • Yerine getirmesi gereken belki de en önemli görevi yaşlının kontrollerinin düzenli yapılması ve kayıt altına alınmasıdır. Bu kontrollerden en önemlileri nabız kontrolü, tansiyon ve şeker değerlerinin ölçülmesi, ateşin ölçülmesidir.

Keçiören Halk Sağlık Kabini İnstagram

Keçiören Halk Sağlık Kabini

2 Yorumlar

 1. Çetin Aygün
  7 Eylül 2019 at 16:52

  Evde yaşlı diyaliz hastası annem var. Bakım ücretlerini öğrenmek istiyorum.

  • Tolgahan
   7 Eylül 2019 at 22:52

   Merhabalar Çetin Bey, Hasta bakıcı fiyatı öğrenmek için 0506-141-5163 numaramızdan ulaşıp. Detaylı bilgi alabilirsiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.